راهنمای خرید کولر گازی در شهر بانه

اسلوب 09149789353 -09184525132 www.banehcooling.com

فروش انواع مارک های کولر گازی با قیمت مناسب و 7سال گارانتی از شهر تجاری بانه

 

فروش انواع برندهای معتبر کولر گازی با 7 سال گارانتی و نصب رایگان در تمام نقاط کشور

فروشگاه کولر گازی اسلوب جهت تامین هر چه بیشتر رضایت مشتریان عزیز ، برندهای برتر کولر گازی را:
1. با قیمت مناسب
2. 5 سال گارانتی
3. نصب رایگان
4. قبول سفارش تلفنی از تمام نقاط کشور و تحویل آن در درب منزل شما

از شهر تجاری بانه به شما مشتریان عزیز ارائه میدهد.

محصولات:

کولرگازی اجنرالOGENERAL 12000
کولرگازی اجنرال18000 OGENERAL
کولرگازی اجنرال 24000 OGENERAL
کولرگازی اجنرال30000 OGENERAL
کولرگازی اجنرال 36000 OGENERAL

کولرگازی ال جی 12000 LG
کولرگازی ال جی 18000 LG
کولرگازی ال جی24000 LG
کولرگازی ال جی30000 LG


کولرگازی میتسوبیشی12000 MITSUBISHI
کولرگازی میتسوبیشی18000 MITSUBISHI
کولرگازی میتسوبیشی24000 MITSUBISHI
کولرگازی میتسوبیشی30000 MITSUBISHI
کولرگازی میتسوبیشی36000 MITSUBISHI

کولرگازی سامسونگ 12000 SAMSUNG
کولرگازی سامسونگ 18000 SAMSUNG
کولرگازی سامسونگ 24000 SAMSUNG
کولرگازی سامسونگ 30000 SAMSUNG

برای اطلاع از قیمت تماس بگیرید

 

اسلوب 09149789353

نویسنده : کارن اسلوب : ۱٠:٤۱ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٢/۳/۱۸
Comments نظرات () لینک دائم

کولرهای گازی چگونه کار می کنند؟

 

 

 

کولرگازی پنجره ای شامل کندانسوری است که در انتهای این اتاقک و به سمت بیرون است و یک فن کندانسور در

پشت آن است که هوا از طریق آن دمیده میشود و به حذف گرما از کندانسور کمک میکند. در سمت دیگر اتاقک

یک اواپراتور وجود دارد که یک فن نیز در پشت آن قرار دارد و هوای سرد را به داخل اتاقک می دمد. فیلتر در

جلوی شبکه اواپراتور نصب شده است.

کولرهای گازی پنجره ای محل مورد نظر را به طور محلی خنک می کنند، بنابراین اگر سرمایش تنها در جاهایی که به آن احتیاج است ایجاد شود به دلیل امکان تنظیم درجه حرارت ترموستات به تفکیک هر فضا و بسته به زمانهای استفاده از آن اتاق و نیاز سرمایشی آن در طول شبانه روز ارزانتر از ایجاد سرمایش به وسیله استقرار سیستم مرکزی است، حتی اگر بازده آنها عموماً کمتر از سیستمهای مرکزی باشد.

 

 

 

 

 

مشخصات عمومی یک کولرگازی مناسب

  • فیلتری که برای تمیزسازی به طور مرتب، به آسانی قابل تعویض باشد.
  • تنظیم ترموستات به صورت دیجیتالی
  • وجود برنامه های عملکرد اقتصادی( ECO)
  • وجود تایمری برای تنظیم و مدیریت زمانی کولر
  • کولر باید متناسب با شرایط آب و هوایی و محیطی موجود انتخاب گردد. به عنوان مثال کولرهای معمولی تا دمای محیط 43°C کارآیی دارند و ممکن است در دماهای بالاترازC°43 از کار بیفتند و به شدت دچار افت راندمان شوند . در دمای بالاتر از °C43 وتا دمای

56° از کولرهای خاصی که به آن "کولرهای تروپیکال " میگویند، استفاده میشود.

  • کولرهای گازی دو تکه دارای کلاس آب و هوایی T1 (معتدل) ، T2 ( خنک) و T3 (گرمسیر) میباشند.

منبع :http://coolergazi.com


نکاتی که حتما در هنگام خرید کولر گازی باید مورد توجه قرار بگیرد!!

 

1- گفته شد که بدون پیش داوری به بازار بروید. همچنین پیش از آنکه یک مارک خاص را انتخاب کنید و یا بدون هیچ انتخابی به بازار بروید. در مورد ویژگی ها و مشخصات فنی انواع کولر گازی اطلاعاتی کسب کنید. اگر بدون آگاهی کافی راهی بازار شوید، تنها سر در گمی برایتان حاصل می شود، پس اولین کاری که باید کرد. کسب اطلاعات است.

2- به خاطر داشته باشید که سخن دوستان و فامیل و آشنایان و یا حتی شایعات، شاید درباره کیفیت غذای یک رستوران مرجع خوبی باشد، اما قطعاً نمی توان به این گونه سخنان، درباره کولرگازی اطمینان کرد. توجه داشته باشید که شما قرار است بیش از 300 هزار تومان پول خرج کنید. پس اطلاعات لازم را از مرجع مطمئن کسب کنید..

3- اطلاعاتی که باید درباره یک کولر گازی داشته باشید عبارتند از : پنل (در کولرهای اسپلیت) توان گرمایش وسرمایش هر پنل نوع کمپرسور برق مصرفی بر حسب امپر توان مصرفی کل برحسب وات .ابعاد کولر در کولرهای پنجره ای خود دستگاه و درانواع اسپیلت دستگاه داخلی وزن خالص رده انرزی میزان صدای کولر در هنگام کار و... .

4- توجه داشته باشید که همیشه انتخاب یک مارک مشهور همه چیز نییست. همچنین پرداخت پول زیاد هم ملاک نیست .مهم این است که جنس خوبی بخرید.

5- درانتخاب نوع وقدرت یک کولر ابعاد اتاق شما بسیار مهم است .گاهی شما برای یک اتاق کوچک کولر گازی با قدرت بالایی خریداری می کنید و بعد مجبور هستید که همیشه ان رادر حالت کم قرار دهید ویا از شدت سرمایش اذیت شوید .دران هنگام شما پول خود را دور ریخته اید.

6- توجه داشته باشید که کولرهای دیواری یک دستگاه خارجی هم دارند. پس به هنگام خرید این نوع کولرها به جایی که دستگاه خارجی باید قرار گیرد و نحوه ارتباط ان با دستگاه داخلی هم توجه کنید .

7- نکته مهم در کولرهای گازی ظرفیت سرمایشی انها است. ساده ترین کار برای دانستن این نکته و هماهنگ کردن ان با ابعاد اتاق، یک تماس تلفنی با شرکت سازنده و یا فروشنده کولر است. کارشناسان این شرکت ها شما را راهنمایی می کنند .

8- موتور برخی کولر های گازی برای منا طق جغرافیایی ساخته شده اند .مثلا برخی از انها ویزه مناطق گرم ومرطوب هستند که قیمت بالا تری دارند .اگر شما در جایی مثل تهران زندگی می کنید نیازی به این گونه کولر ها ندارید .پس قبل از خرید، نوع استفاده را تعیین کنید تا دچار ضرر نشوید .

9- برق مصرفی کولر های پنجره ای 5/2برابر کولر های اسپیلیت است. اگر با حوصله و تحقیق کولری را انتخاب کنید - حتی اگر کمی گران تر باشد -که رده برق مصرفی ان A باشد، در طول چند سال این مبلغ از پرداخت قبض جبران خواهد شد.

10- حالا نوبت خرید کولر است. کوتاه ترین، بهترین و معمول ترین روش خرید کولر پس از مشاوره و جمع آوری اطلاعات و تصمیم گیری نهایی به صورت تلفنی است. فقط کافی است اطلاعات لازم، شامل متراژ محل، تعداد پنجره، ساعات استفاده از کولر تعداد نفرات ساکن در محیط و ... را به کار شناسان فروش اعلام کنید. بقیه کارها به صورت خودکار انجام می گیرد .

11- چه به بازار بروید و چه تلفنی جنس مورد نظر را تهیه کنید، حتما باید به یک سری از نکات توجه داشته باشید، بدانید که امضا کردن فرم تحویل کولر پس از نصب، یعنی تایید صحت نصب وسلامت کولر پس هر کاری لازم است تا پیش از امضای برگه انجام دهید.

12- متاسفانه در ایران داشتن ضمانت نامه برای کالا اجباری نیست و فقط مزیت یک کالا محسوب می شود. این مسئله باعث می شود گاهی مندرجات بعضی از ضمانت نامه ها آن قدر دو پهلو وگنگ باشد که مصرف کننده به کمترین حقوق خود برسد، پس اطلاع از مندرجات ضمانت نامه شرکت ها از ضررهای احتمالی جلوگیری خواهد کرد .

13- قیمت کولر های گازی اعلام شده از سوی شرکت های داخلی یا خا رجی، به قیمت درب کارخانه، عمده فروش ومصرف کننده تقسیم می شود، همچنین در فصول مختلف سال قیمت ها تغییر می کنند .بهترین کار پرسیدن دقیق قیمت است .

14- مواظب هزینه های پنهان بعد از خرید باشید. نصب اکثر کولرها رایگان است ولی هزینه هایی مانند لوله،آهنگری و ... برعهده خریدار است . همجنین گاهی از مواقع قیمت قطعات یدک و دستمزد خدمات بعد از فروش شرکت ها، از خود کولر خریداری شده بیشتر است.

15- تعداد مراکز نصب سرویس خدمات بعد از فروش شرکت های وارد کننده و تولید کننده کولر مزیتی است نسبت به رقبا .

16- از فروشنده بخواهید نزدیک ترین محل نمایندگی نصب و یا دفتر اصلی خدمات بعد از فروش کولر خریداری شده را زیر فاکتور قیدکند .چرا که در صحت وسهولت ارتباط و نصب سریع کولر موثر است .

17- داشتن دفترچه راهنمایی فارسی و یا CD راهنمای استفاده از کولر و یا خدمات دوره ای رایگان، می تواند مزیتی برای انتخاب مارک مورد نظر باشد .

18- پرداخت هر گونه وجه اضافی خارج از تعرفه نصب را با شرکت اصلی هماهنگ کنید.

19- استفاده از مواد ضدزنگ در کولر های اسپلیت باعث طولانی شدن عمر دستگاه وشبکه کندانسوز و تبادل سریع گرما وسرما می شود ودر کاهش مصرف برق و راندمان نهایی تاثیر متقابل دارد .

20- در ساخت کولرهای پنجره ای که علاوه بر سرمایش گرما زا نیز هستند، از پمپ گرما یا المنت استفاده شده که پمپ گرما بهترعمل می کند.


چگونه کولر گازی خود را انتخاب کنید؟

در انتخاب یک کولر گازی موارد متعددی وجود دارد که باید به آنها توجه کرد، ما در این مطلب قصد داریم چند مورد مهم را مورد بررسی قرار دهیم    
باید توجه داشت که بهای برق مصرفی سرمایش مربوط به پله های آخر مصرف میباشد که در استانهای شمالی این بها بین 1500 تا 2150 ریال بر هر کیلووات میباشد و با توجه به افزایش بیست درصدی هزینه برق در تابستان، ارزش متوسط هر کیلو وات ساعت صرفه جویی حدوداً 2200 ریال میرسد. بنابراین راهنمای انتخاب سیستم سرمایش و راهکارهای کاهش مصرف انرژی در کولرهای گازی در فصل گرمایش بسیار با ارزش میباشد.
لازم است که در هنگام خرید به برچسب انرژی کولرهای گازی و اسپیلت توجه شود . بازده انرژی کولرهای بیان میشود که نمایانگر تولید سرمایش بهازای هر واحد مصرف برق برحسب وات و یا EER گازی برحسب kW/ kW و یا Btu/ W میباشد. واحد راندمان نیز kW یا Btu کیلو وات بهازای واحد تولید سرمایش برحسب بزرگتر باشد، تولید سرمایش بهازای یک وات و یا یک کیلووات توان مصرفی بیشتر EER میباشد. هر چه عدد خواهد شد. در استانداردهای ملی تجهیزات خانگی بر اساس نوع و ظرفیت، کولرهای گازی پنجرهای ملزم به داشتن نرخ بازده انرژی (EER) 8 تا 8/9 یا بیشتر (بر حسب  Btu/W) هستند.

برچسب انرژی

برچسب انرژی صفحه ای حاوی اطلاعات مربوط به معیارها و مشخصات فنی در هر محصول و مقایسه آن با معیارها و مشخصات فنی مصوب است. اطلاعات مندرج بر روی برچسب باید به صورت خوانا و واضح باشد، برچسب باید هم بر روی دستگاه و هم بر روی کارتن بسته بندی در محلی نصب شود که به راحتی قابل رویت باشد.
برچسب انرژی
موارد مندرج در برچسب انرژی

هر یک از نشانه های داده شده در شکل به صورت زیر معرفی میشوند:

-1 علامت استاندارد و نام برچسب؛

-2 شاخص بازده انرژی ) رجوع شود به بند5 )؛

-3 نسبت بازده انرژی،EER (تا دو رقم اعشار)؛

-4 ظرفیت سرمایش دستگاه ( بر حسب بی تی یو بر ساعت بدون رقم اعشار)؛

-5 ظرفیت سرمایش دستگاه ( بر حسب کیلووات تا دو رقم اعشار)

-6 توان مصرفی دستگاه (بر حسب کیلووات تا دو رقم اعشار)

-7 نوع دستگاه؛

-8 کلاس آب و هوایی

-9 ظرفیت گرمایش دستگاه ( بر حسب کیلووات تا دو رقم اعشار)

-10 بازده حرارتی؛

-11 ضریب عملکرد سرمایش ؛

-12 نام سازنده و مدل قسمت داخلی و بیرونی.

راهنمای خرید کولر گازی

برچسب انرژی کولر گازی و موارد مندرج در آن

 اولین نکته انتخاب تعیین سایز و ظرفیت متناسب کولرهای گازی است:

300 است Btu 200 تا Btu توصیه: ظرفیت و سایز مناسب کولرهای گازی به ازای هر مترمربع فضای اتاق بین

مگر اینکه واحد آپارتمان شما در آخرین طبقه واقع شده باشد و سقف آن، پشت بام ساختمان باشد که در

400 به ازای هر مترمربع اتاق، مجاز خواهد بود.مقادیر دقیقتر در Btu 300 تا Btu اینصورت انتخاب ظرفیت

جدول( 1) ارائه شده است.

مثال: برای هال نشیمن 40 متری که در وسط ساختمان واقع گردیده است. یک کولر گازی یا

12000 میتواند کافی باشد. Btu اسپلیت

محاسبه میزان کاهش مصرف انرژی کولر راندمان بالاتر نسبت به کولر راندمان پائینتر

1- } = درصد صرفهجویی ( EER راندمان پایین ÷ EER راندمان بالا )} × 100

در هنگام خرید باید به وجود امکاناتی مانند دکمه عملکرد و یا برنامه های اقتصادی و برنامه مدیریت هوشمند

کولر توجه شود و موارد مختلف در این زمینه از فروشنده مورد سوال قرار گیرد.

در هنگام خرید به مزیت های تعمیر و نگهداری و ارائه سرویس های خدمات و پشتیبانی توجه شود . ارائه

روشهای نگهداری درست توسط شرکت تأمین کننده میتواند به عنوان یک اولویت در نظر گرفته شود . لازم

است تا نحوه ارائه خدمات و انواع خدمات نیز مورد سوال قرار گیرد. بعنوان مثال سرویسهای ابتدای فصل و ...

کولرهای دو تکه یا اسپیلت دارای مزایای زیر میباشد:

کولرهای اسپلیت بهطور معمول دارای راندمان کمی بالاتر از کولرهای پنجرهای میباشد.
محدودیت نصب کولرهای اسپیلت کمتر است و میتوان کندانسور را در مکانهای مناسبتری قرار داد
که خود موجب کاهش مصرف انرژی میشود.

عدم انتقال صدای کندانسور به داخل فضای تحت تهویه

استفاده از کولر راندمان بالاتر به معنی کارکرد کمتر کمپرسور کولر و افزایش طول عمر کولر نیز می باشد.
ظرفیت کولر باید متناسب فضای تحت سرمایش انتخاب گردد. ظرفیت سرمایش کولرهای گازی عموماً در
24000 می باشد. جدول ظرفیت کولر و متراژ فضای پیشنهادی به Btu/ hour 7000 تا Btu/ hour محدوده
شرح زیر می باشد. رتبه بندی برچسب انرژی به ازای EERهای مختلف برای کولر گازی به صورت زیر است:

شاخص EER

 برای بهره ور بودن یک کولر گازی ابعاد مناسب بسیار با اهمیت است. الزاما هر کولر گازی بزرگ، بهترین کولر

گازی نمی باشد زیرا کولری که بسیار بزرگ باشد، به طور یکنواخت یک ناحیه را خنک نمی کند. بهره وری یک

کولر گازی کوچکتر در یک دوره طولانی بیشتر است و رطوبت هوا را نسبت به کولرهای بزرگتر که به تعداد

می شود به طور مؤثرتری کم میکنند. Off و On زیاد

فاکتورهای مهم دیگر که باید در هنگام انتخاب کولر مورد توجه قرار گیرد ارتفاع اتاق، سایهگیر بودن اتاق و ابعاد پنجره است.

نصب توسط افراد آموزش دیده و با صلاحیت انجام شود.

هنگامیکه کولر گازی نصب میشود باید تراز شود تا سیستم آبرسانی داخلی یا مکانیزم های دیگر به طورمؤثری کار کنند

پانل داخلی اسپلیت های روی دیوار سالن یا اتاق باید با فاصله مناسب ،40 cm تا 50 cm  از سقف نصب گردد.

کندانسور حتی المقدور در مکان مناسب با مشخصات زیر نصب گردد:

در معرض نور مستقیم نباشد و ترجیحا در زیر سایبان قرار گیرد.

در معرض جریان هوا و وزش باد باشد و فاصله آن با دیوارها و موانع دیگر مناسب باشد.

انجام سرویس فصلی و تمیز کردن کندانسور تا حد امکان راحت باشد.

 اگر مکان نصب شما در گوشه اتاق است، در جستجوی کولری باشید که بتواند جریان هوا را در جهت

مطلوب براساس جانمایی اتاق شما هدایت کند. اگر شما می خواهید تا کولر را در گوشه ی باریک انتهای

یک اتاق طویل نصب کنید، با استفاده از یک فن هوای سرد شده را به داخل اتاق بفرستید.

 توصیه های سازنده در هنگام نصب بکار گرفته شود.

 واحد بیرونی کولرهای اسپیلت یا پنجرهای نباید در فضاهای بسته باشد. زیرا گرمای خروجی کولر موجب

افزایش دمای محیط و افزایش دمای محیط موجب افت راندمان کولر میگردد.

اطراف کولر گازی پنجرهای و اطراف منفذ عبور لوله های ارتباط واحد داخلی با خارجی کولر یا اسپیلت

باید به صورت مناسبی درزبندی گردد.

هوای خنک اسپلیت ها از پانل(واحد) داخلی به سمت روبرو جریان می یابد، بنابراین پانل داخلی را درست

در جایی قرار دهید که روبروی محل نشستن یا حضور اعضای خانواده باشد. طول پرتاب هوای اسپلیت ها

بر اساس ظرفیت معمولا بین 5 تا 10 متر می باشد.

منبع:http://coolergazi.com


بی تی یو BTU چیست؟

British Thermal Unit

 

 واحد اندازه گیری انرژی گرمایی در تاسیسات برودتی و حرارتی می باشد. در تعریف هر BTU میزان گرمایی است که دمای یک پوند آب را در فشار یک اتمسفر یک درجه از 60 درحه فارنهایت به 61 درجه فارنهایت برساند.

موتور برخی کولر های گازی برای مناطق جغرافیایی ساخته شده اند .مثلا برخی از آنها ویزه مناطق گرم ومرطوب هستند که قیمت بالا تری دارند، مانند کولر های گازی با کمپرسور پیستونی تروپیکال. اگر شما در جایی مثل مشهد زندگی می کنید نیازی به این گونه کولر ها ندارید .پس قبل از خرید، نوع استفاده را تعیین کنید تا دچار ضرر نشوید.

برق مصرفی کولر گازی های پنجره ای 2 برابر کولر گازی های اسپلیت است. اگر با حوصله و تحقیق کولر گازی را انتخاب کنید - حتی اگر کمی گران تر باشد که رده برق مصرفی آن A باشد، در طول چند سال این مبلغ از پرداخت قبض جبران خواهد شد.

حالا نوبت خرید کولر گازی است. کوتاه ترین، بهترین و معمول ترین روش خرید کولر گازی پس از مشاوره و جمع آوری اطلاعات و تصمیم گیری نهایی به صورت تلفنی است. فقط کافی است اطلاعات لازم، شامل متراژ محل، تعداد پنجره، ساعات استفاده از کولر گازی و تعداد نفرات ساکن در محیط و ... را به کار شناسان فروش اعلام کنید. بقیه کارها به صورت خودکار انجام می گیرد.

چه به بازار بروید و چه تلفنی کولر گازی مورد نظر را تهیه کنید، حتما باید به یک سری از نکات توجه داشته باشید، بدانید که امضا کردن فرم تحویل کولر گازی پس از نصب، یعنی تایید صحت نصب وسلامت کولر گازی پس هر کاری لازم است تا پیش از امضای برگه انجام دهید.

کولر های گازی که به صورت قاچاق وارد شده اند، سریال ساخت دستگاه با تیغ از روی کارتون بریده شده ویا مخدوش است و فاقد گارانتی هستند. البته که کمی ارزان تر اند ولی خرید آنها یعنی ریختن پول در جوی آب ! پس کولر گازی بدون ضمانت نامه نخرید.

متاسفانه در ایران داشتن ضمانت نامه برای کالا اجباری نیست و فقط مزیت یک کالا محسوب می شود. این مسئله باعث می شود گاهی مندرجات بعضی از ضمانت نامه ها آن قدر دو پهلو وگنگ باشد که مصرف کننده به کمترین حقوق خود برسد، پس اطلاع از مندرجات ضمانت نامه شرکت ها از ضررهای احتمالی جلوگیری خواهد کرد.

قیمت کولر گازی های گازی اعلام شده از سوی شرکت های داخلی یا خا رجی، به قیمت درب کارخانه، عمده فروش ومصرف کننده تقسیم می شود، همچنین در فصول مختلف سال قیمت ها تغییر می کنند .بهترین کار پرسیدن دقیق قیمت کولر گازی است.

مواظب هزینه های پنهان بعد از خرید کولرگازی باشید. نصب اکثر کولر گازی ها رایگان است ولی هزینه هایی مانند لوله،آهنگری و ... برعهده خریدار است .همچنین گاهی از مواقع قیمت قطعات یدک و دستمزد خدمات بعد از فروش شرکت ها، از خود کولر گازی خریداری شده بیشتر است.

تعداد مراکز نصب سرویس خدمات بعد از فروش شرکت های وارد کننده و تولید کننده کولر گازی مزیتی است نسبت به رقبا.

از فروشنده بخواهید نزدیک ترین محل نمایندگی نصب و یا دفتر اصلی خدمات بعد از فروش کولر گازی خریداری شده را زیر فاکتور قیدکند .چرا که در صحت وسهولت ارتباط و نصب سریع کولر موثر اس.

داشتن دفترچه راهنمایی فارسی و یا CD راهنمای استفاده از کولر گازی و یا خدمات دوره ای رایگان، می تواند مزیتی برای انتخاب مارک مورد نظر باشد.

کنترل از راه دور و پانل کولر گازی (در کولر های اسپلیت) توسط برخی از شرکت ها ضمانت نمی شود و یا ضمانت کمپرسور کولر گازی در مدت گارانتی، با قید شرط و اما و اگر است. عبارت "بدون قید و شرط کمپرسور گارانتی می شود" تضمین کننده منافع شماس.

مقررات بعضی از شرکت های نصب کننده کولر گازی به این صورت است که شماره سریال درج شده روی کارتن یونیت داخلی و یونیت خارجی کولر گازی را از شما می خوا هند. بهتر است تا رسیدن کولر گازی ، شماره سریال ها را از فروشنده گرفته و به خدمات بعد از فروش جهت نوبت گیری نصب اعلام کنید.

پرداخت هر گونه وجه اضافی خارج از تعرفه نصب کولر گازی را با شرکت اصلی هماهنگ کنید.

استفاده از مواد ضدزنگ در کولر گازی های اسپلیت باعث طولانی شدن عمر دستگاه وشبکه کندانسوز و تبادل سریع گرما وسرما می شود ودر کاهش مصرف برق و راندمان نهایی تاثیر متقابل دار.

در بعضی از کولرهای گازی اسپلیت علاوه بر سرمایش ، گرمایش زا نیز هستند، و از شیربرقی یا المنت استفاده شده که شیربرقی عملکرد و مصرف برق کمتری نیز دارند.

اگر کولر گازی باکنترل ازراه دور می خرید، بهتراست دکمه خاموش وروشن کردن کولر گازی ، علاوه بر کنترل روی پانل کولر گازی نیز تعبیه شده باشد. که در مواقعی که ریموت کنترل از کار افتاد ، بتوان از دستگاه استفاده کرد.


همیشه یک مارک مشهور نمیتواند انتخاب خوبی باشد !!!!

به بازار بروید. همچنین پیش از آنکه یک مارک خاص را انتخاب کنید و یا بدون هیچ انتخابی به بازار بروید. در مورد ویژگی ها و مشخصات فنی انواع کولر گازی اطلاعاتی کسب کنید. اگر بدون آگاهی کافی راهی بازار شوید، تنها سر در گمی برایتان حاصل می شود، پس اولین کاری که باید کرد. کسب اطلاعات است.

به خاطر داشته باشید که سخن دوستان و فامیل و آشنایان و یا حتی شایعات، شاید درباره کیفیت غذای یک رستوران مرجع خوبی باشد، اما قطعاً نمی توان به این گونه سخنان، درباره کولرگازی اطمینان کرد. توجه داشته باشید که شما قرار است بیش از 500 هزار تومان پول خرج کنید. پس اطلاعات لازم را از مرجع مطمئن کسب کنید.

توجه داشته باشید که همیشه انتخاب یک مارک مشهور همه چیز نیست. همچنین پرداخت پول زیاد هم ملاک نیست، مهم این است که کولر گازی خوبی بخرید.

درانتخاب نوع وقدرت یک کولر گازی ابعاد اتاق شما بسیار مهم است .گاهی شما برای یک اتاق کوچک کولر گازی با قدرت بالایی خریداری می کنید و بعد مجبور هستید که همیشه آن رادر حالت کم قرار دهید ویا از شدت سرمایش اذیت شوید . درآن هنگام شما پول خود را دور ریخته اید.

توجه داشته باشید که کولر گازی های دیواری یک دستگاه خارجی هم دارند. پس به هنگام خرید این نوع کولر گازی ها به جایی که دستگاه خارجی باید قرار گیرد و نحوه ارتباط ان با دستگاه داخلی هم توجه کنید.

نکته مهم در کولرهای گازی ظرفیت سرمایشی آنها است. ساده ترین کار برای دانستن این نکته و هماهنگ کردن ان با ابعاد اتاق، یک تماس تلفنی با شرکت سازنده و یا فروشنده کولر گازی است. کارشناسان این شرکت ها شما را راهنمایی می کنند. واحد اندازه گیری قدرت دستگاه اسپلیت با بی تی یو محاسبه می گردد.